Menu
  • Už se nám to hezky zelená, projekty na revitalizaci parčíku nesou "ovoce"

  • Děláme prostor i pro nejmenší, s heslem v jednoduchosti je síla.

  • Rekonstrukce garáže má finální podobu.

  • Jednotka nastoupena před novým přírůstkem.

Reklamní sdělení
Ateliér Holubí dům Dana Kybicováhttps://www.atelierholubidum.czObrazy akryl i olej, malé umělecké skleněné vitráže, andělé, cínované šperky, originální dárky.
Svetsingle-svět osamělýchhttps://www.svet-single.czSvět osamělých lidí.Poznatky a rady.
Pro Hippo - Stable Shophttps://www.prohippo.comJezdecké potřeby a krmiva v areálu Stáje Kašov

28. 7. 2023 Téměř s dvoutýdenním předstihem před termínem nastal dlouho očekávaný den v našem sboru. Je to tu! Hasiči se vody nebojí, a proto ani deštivé počasí nemohlo zkazit slavnostní náladu našim hasičům. Na náměstí před radnici se představila a slavnostně byla předána Scanie P440 XT 4x4, naše dlouho vyhlížená nová cisterna. Nový bezpečný vůz, s velkou kabinou, uveze více vody a má spoustu míst na uložení všech nezbytných hasičských prostředků, které se do trambuse ani nevlezly.

7. 7. 2023 Po pátečním úklidu garáže jsme zase akceschopná jednotka, byt zatím jen jedním vozem, ale jsme. Na ostrý výjezd jsme nečekali dlouho, v nedělí brzo ráno jsme byli vyslání na pomoc s transportem pacienta. 

16. 5. 2023 garáž pro novou cisternu je již téměř hotová, a tak se ještě provádí údržba dělící stěny ze strany staré garáže.

6. 5. 2023 proběhla již tradiční okrsková soutěž v požárním sportu. Bohužel počty soutěžících družstev jsou čím dál menší. Těžko říct zda to je způsobeno Covid pauzou či nezájmem o požární sport. Náš sbor si udržuje dlouholétou tradici a účastnili se v kategorií muži. Soutěžilo se v požárním útoku a v běhu na 100m s překážkami. Obě disciplíny jsme ovládli a zaslouženě si odvezli pohár za první místo.

15. 4. 2023 bylo v hasičárně i parčíku rušno. Uskutečnila se plánována brigáda. Počasí přálo, učast byla hojná, a tak se udělalo spoustu práce. Dodělaly se drobné věci v kuchyňském koutu, provedly se funkční zkoušky agregátů, udělal se nezbytný servis trambusu před technickou kontrolou, proběhl úklid travnaté plochy s přípravou na první pokos sekačkou, provedl se úklid v boudě a kontrola posezení na nadcházející zahradní slavnost.

4. 3. 2023 byl aktivním dnem pro naše hasiče. Dopoledne bylo v duchu školení, velitelé se účastnili školení v Karviné, odpoledne pak členové naší jednotky zajišťovali požární asistenci na zimním stadionu.

4. 2. 2023 proběhl po covid pauze již tradiční mostecký hasičský ples. 

20. 1. 2023 začátek roku se rozjíždí v našem sboru ve velkém. Rekonstrukce garáže pro novou cisternu pokračuje v plném proudu. Z tohoto důvodu náš "trambus" dočasně parkujeme v sousedním hasičárně u kolegů z města, odkud bohužel nejsme schopni zaručit akceschopnost, a tak je cisterna mimo výjezd. Ani to však nám nebrání jezdit a pomáhat s odstraňování následků mimořádných situací. S naším druhým vozidlem, dopravním automobilem značky Ford, jsme od nového roku již zvládli dva výjezdy, viz. rubrika zásahy. Ostatní obvyklé činnosti se zdají jít dle ročního plánu, roznos kalendářů máme za sebou, uspořádat ples je další v řadě z mnoha činností co nás letos čekají.